Editia a XVII-a

 2016
Participarea la concurs este fara taxa.

  Pentru cei care doresc cazare trebuie sa achite o taxa de 50 lei; aceasta include 2 nopti de cazare si 5 mese.

Subiecte 2016

CATEGORIA A 2016                  CATEGORIA B 2016                   CATEGORIA C 2016

 

CLASAMENT 2016

CATEGORIA A

NUMELE ŞI PRENUMELE CLASA SCOALA Teorie Practic Total
DOBRA NICOLETA EMILIA 5 CNI MATEI BASARAB 95 100 195
MOMOIU ALEXANDRU 5 COLEGIUL NATIONAL “VASILE ALECSANDRI” 100 90 190
TUDOSIE ALIN STEFAN 5 SCOALA GIMNAZIALA EUGEN IONESCU 80 90 170
BAIASU RALUCA 5 CNI MATEI BASARAB 54 100 154
POTCOVARIU CARMEN 5 CNI MATEI BASARAB 57 89 146
RĂDOI ANISIA 5 CNI MATEI BASARAB 52 94 146
HALLER DAVID 4 ŞCOALA GIMNAZIALĂ TAKE IONESCU 47 93 140
BIRLIBA MIHNEA-STEFAN 5 COLEGIUL NATIONAL “VASILE ALECSANDRI” 85 55 140
DAVID SILVIU IONUT 5 CNI MATEI BASARAB 100 40 140
TANASE MARIO 5 CNI MATEI BASARAB 46 93 139
UDREA DAN MIHAI 5 CNI MATEI BASARAB 51 80 131
ALBUICA OCTAVIAN 5 CNI MATEI BASARAB 70 60 130
MAFTEI ANDREI-IULIAN 5 COLEGIUL NATIONAL “VASILE ALECSANDRI” 82 45 127
AVRAM PATRICIA 5 CNI MATEI BASARAB 55 63 118
UNGURASU DARIA 5 CNI MATEI BASARAB 27 88 115
MESEA KATIA 5 CNI MATEI BASARAB 38 75 113
MITOIU BOGDAN PETRU 5 COLEGIUL NAȚIONAL “TRAIAN” 49 60 109
OPRESCU OCTAVIAN ANDREI 3 ŞCOALA GIMNAZIALĂ TAKE IONESCU 22 85 107
APOSTOL ANISIA MARIA 5 CNI MATEI BASARAB 80 20 100
ILIESCU MARIO 5 COLEGIUL NATIONAL “VASILE ALECSANDRI” 80 20 100
PACSAMAN ANDREEA 5 CNI MATEI BASARAB 50 45 95
TRAISTARU DRAGOS 5 CNI MATEI BASARAB 75 20 95
BIRZESCU EDUARD STEFAN 5 CNI MATEI BASARAB 77 15 92
PETCU GEORGE ALEXANDRU 5 CLUBUL COPIILOR DRĂGĂȘANI 57 35 92
COJOCARU DENISA GABRIELA 5 CNI MATEI BASARAB 47 20 67
VOICU CRISTIAN ADRIAN 5 COLEGIUL NAȚIONAL “TRAIAN” 55 10 65
NUICĂ ADRIAN MIHAIL 5 Ș.G. NR. 10 44 20 64

CATEGORIA B

NUME ȘI PRENUME CLASA ȘCOALA Teorie Practic
P1 P2 Total practic Total
CONESCHI VLAD 7 SCOALA GIMNAZIALA EUGEN IONESCU SLATINA 94 50 35 85 179
DEACONESCU MARIO 7 SCOALA GIMNAZIALA “TAKE IONESCU” RM. VÂLCEA 84 50 20 70 154
ȚIGĂNILĂ VLAD 6 CN FRATII BUZESTI CRAIOVA 73 50 0 50 123
DIACONESCU-ARMASESCU ANDREI 7 SCOALA GIMNAZIALA “TAKE IONESCU” RM. VÂLCEA 50 40 30 70 120
AIOANEI ARINA MIHAELA 7 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION PILLAT” PITEȘTI 71 0 35 35 106
LINȚĂ ALEXANDRU GABRIEL 6 ȘCOALA GIMNAZIALĂ “ION PILLAT” PITEȘTI 57 10 25 35 92
ȚĂPÎRLAN MIHAI ALEXANDRU 6 CLUBUL COPIILOR DRĂGĂȘANI 65 5 10 15 80
GIRBAN CALIN 6 CNI MATEI BASARAB RM. VÂLCEA 60 0 0 0 60
BADEA OCTAVIAN 6 CNI MATEI BASARAB RM. VÂLCEA 45 0 45
SARDARESCU ANDREI 6 CNI MATEI BASARAB RM. VÂLCEA 38 0 0 38
CONSTANTIN RARES 6 CNI MATEI BASARAB RM. VÂLCEA 29 0 0 0 29

CATEGORIA C

NUME ȘI PRENUME CLASA ȘCOALA Teorie Practic
P1 P2 Total practic Total
GHEORGHE LIVIU ARMAND 8 SCOALA GIMNAZIALA “TAKE IONESCU” 81 35 50 85 166
STANCIU CIPRIAN 9 C.N. “RADU GRECEANU” 63 35 50 85 148
VADASTREANU ROBERT 8 SCOALA GIMNAZIALA EUGEN IONESCU 77 40 30 70 147
DIMITRIU DRAGOS ANDREI 8 SCOALA GIMNAZIALA “TAKE IONESCU” 71 25 40 65 136
FLOREA DARIA MIHAELA 9 COLEGIUL NAȚIONAL “ZINCA GOLESCU” PITEȘTI 61.5 25 40 65 126.5
OPREA MIHAI 8 SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 91 10 5 15 106
RACHERIU NICOLAE 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”ALEXANDRU PAPIU ILARIAN” 58 25 20 45 103
PÎRLEA ELIZA NATALIA 8 LICEUL TEORETIC ”PETRE PANDREA” 42 15 30 45 87
CONSTANTINESCU VLAD MIHAI 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 47 10 25 35 82
OPRESCU TEODOR GABRIEL 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 57 0 25 25 82
MARINESCU IOANA 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 74 0 0 0 74
CARAMIDA IUSTINA ANDREEA 8 C.N.I. “MATEI BASARAB” 48 10 15 25 73
CRIVĂȚ NICOLAE ȘTEFAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 70.5 0 70.5
ANGHELINA ION-MARIAN 9 C.N. “GIB MIHĂESCU”, DRĂGĂȘANI 63 0 63
CIRCIOROABA ANCA MARIA 8 SCOALA GIMNAZIALA “TAKE IONESCU” 50 10 0 10 60
STEGĂRUȘ PETRE FLORIN 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 55 0 5 5 60
SPÎNU VALENTIN ANDREI 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”IENĂCHIȚĂ VĂCĂRESCU” 46 10 0 10 56
BIRTOIU ALEXANDRU 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 0 40 15 55 55
BONDOC ION TUDOR 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 54 0 0 0 54
STAN ȘTEFAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 53 0 0 0 53
GHEORGHE CATALIN 8 CNI MATEI BASARAB 39 10 0 10 49
SĂNDULESCU ANDRA-BIANCA 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 42 5 0 5 47
SĂRARU HRISTINA-ANDREEA 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 34 0 0 0 34
SPIRIDON DRAGOȘ 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 34 0 0 0 34
SZABO ȘTEFAN SEBASTIAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 30.5 0 0 0 30.5
FĂRCĂȘANU ȘTEFAN 9 COLEGIUL NAȚIONAL MIRCEA CEL BĂTRÂN 28 0 0 0 28

PROGRAMUL CONCURSULUI 2016

SÂMBĂTĂ 12.11.2016

FESTIVITATEA DE DESCHIDERE ORA  0930

 CATEGORIA  A

PROBA SCRISA       1000 – 1200      

PROBA PRACTICA 1530 – 1730

 CATEGORIA B

PROBĂ SCRISA 1000 – 1200

 CATEGORIA C

PROBA SCRISA 1000 – 1200

DUMINICĂ 13.11.2016

CATEGORIA B

PROBĂ PRACTICA 830 – 1030

CATEGORIA C

PROBA PRACTICA 830 – 1030

FESTIVITATEA DE PREMIERE 1300 – 1400